Історія школи

У 1921 році  в Новодніпровці було відкрито курси лікбезу, а вже за рік у 1922 – чотирикласну школу.

У 1930 році було прийнято рішення про будівництво окремої будівлі для школи та відкриття семирічки. Школа  знаходилася на місці сучасного сільського парку и складалася з трьох корпусів.  Перший корпус вважався центральним, знаходився на місці сучасного поховання Половкова І.С. Ця будівля була зроблена з глиняних вальків, оздоблена деревиною та вкрита лозою. У цьому корпусі навчалися старші класи. Другий корпус знаходився на цій же вулиці далі, де зараз мешкає родина Павленків, ця будівля була вкрита залізною покрівлею, тут знаходилися учительська, бібліотека, кабінет директора та дві класні кімнати. Обидві будівлі було знищено фашистами під час Другої Світової війни. Третій корпус був цегляний (у майбутньому – музична школа), у ньому навчалися молодші класи. Цей корпус було також частково зруйновано під час окупації. Після звільнення села від ворога у лютому 1944 року цей корпус відремонтували, і школа відновила свою роботу: у квітні ці стіни прийняли учнів.

Після війни було прийнято рішення про створення Парку cлави, тому школу не стали відновлювати на старому місці. Початкова школа розташувалася на вулиці Фурсенка (на сьогодні садиба Шрамків). До Другої Світової війни в цій будівлі мешкала родина вчителів, сім'ю в 1945 році переселили, облаштувавши в хаті два класи. Ще один корпус побудували в центрі села (сучасна зупинка), тут розташувалися два класи та майстерня, яка проіснувала до будівництва нової школи. Також навчальний процес проходив у відновленому третьому корпусі. Діти навчалися в дві зміни. У 1945 році третій корпус (музична школа) було перебудовано та замінено покрівлю – там розташувалася початкова школа. А в будівлю на вулиці Фурсенка перевели середні класи.

У 1962-1963 роках радгосп виділив кошти на будівництво нових будинків для школи. Корпуси розташувалися на вулиці Половкова (сучасна Сільська бібліотека та двоквартирний будинок для вчителів). У цих будівлях знаходилися два класи початкової школи та старша школа. Школа стала восьмирічною.

У 1968-1969 роках два початкових класи навчались на вулиці Савушкіна: класи розташували на місці колгоспного інкубатора (зараз на цьому місці знаходиться лікарня). Початкові класи тут навчалися біля двох років. За цей час у будівлі, облаштованій на вулиці Половкова для початківців, зробили спортзалу (нині в цьому будинку знаходиться бібліотека).

У 1979 році була побудована нова двоповерхова школа. Її відкриття співпало з 1 вересня 1979 року. Старі будівлі було передано музичній школі, сільській бібліотеці та радгоспу. До 1996 року школа мала дві будівлі: на вулиці Центральній – основну та на вулиці Половкова – додаткову, де проводилися заняття по навчанню старшокласників «Тракторній справі».

На сьогодні школа є одинадцятирічною та розташована в двоповерховій будівлі на вулиці Центральній, 9.

На фотографії перший корпус Новодніпровської школи. 1939 рік. Ця будівля була спалена під час Другої Світової війни фашистами. Зараз на цьому місці знаходиться могила першого голови колгоспу  імені Ворошилова - Половкова Івана Семеновича.

Фото зроблено 3 травня 1948 року. На фото серед учнів та вчителів школи Шиян Анатолій Іванович – письменник, який приїхав до  Новодніпровки для написання книги про героїв соціалістичної праці нашого села. Книга вийшла у світ у 1951 році під назвою «Гроза».

Ми теж вчились в цій школі

v Алєйников Михайло Васильович –вчитель фізкультури.

v Пархоменко Тамара Юхимівна – кухар.

v Щербань Марина Олексіївна – вчитель початкових класів.

v Юртіна Наталія Вікторівна – директор школи, учитель музики та основ здоров’я.

v Воробйова Вікторія Вікторівна – бібліотекар.

v Гончарова Надія Олександрівна –вчитель української  та російської мови.

v Стояновський Олександр Анатолійович – вчитель англійської мови, завуч з виховної роботи.

v Куксова Тетяна Володимирівна - вчитель української  мови.

v Цвілій Світлана Олександрівна – секретар-діловод .

v Усачова Віра Миколаївна - вчитель початкових класів.

v Ястребова Ірина Олександрівна – вчитель математики.

v Стояновська Тетяна Володимирівна – вчитель початкових класів.

v Леонтьєв Іван Олександрович –вчитель історії та інформатики.

v Кулик Микола Вікторович - вчитель англійської мови та зарубіжної літератури.

v Грабаня Ганна Костянтинівна - вчитель початкових класів.

Вчителі-ветерани

v Сурженко Алевтина Іванівна -  завуч школи, вчитель математики.

v  Базаджи Любов Петрівна - вчитель початкових класів.

v Дубина Людмила Григорівна - вчитель з хімії

v Поляков Микола Миколайович – вчитель по тракторній справі.

v Полюга Тамара Григорівна - вчитель математики.

v Полюга Ігор Миколайович- директор школи, вчитель історії.

v Щетиніна Олена Матвіївна- вчитель початкових класів.

v Бабосєва Любов Григорівна - вчитель початкових класів.

v Матушкіна Віра Павлівна – вчитель хімії та біології.

v Цукіло Надія Степанівна - вчитель французької мови.

v Какало Іван Іванович – завуч школи, вчитель історії.

v Василенко Любов Іванівна – вчитель  географії.

v Кисельова Галина Іллівна – вчитель російської мови.